قفسه بندی کابینت آشپزخانه

قفسه بندی کابینت آشپزخانه
به این محتوا چند ستاره می دهید؟

کابینت آشپزخانه دیگر  فقط محل نگهداری ظرف و ظروف  نیست و آشپزخانه های مدرن چیزی بیشتر از یک فضای ساده برای پخت و پز هستند. این مکان نقش زیادی در زیبایی خانه داشته و به همین خاطر باید با روش هایی مانند قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه، فضا را برای به نمایش گذاشتن عناصر زیبا و منحصر بفرد آماده کرد. آشپزخانه های امروزی در حال تبدیل شدن به فضایی هوشمند، کاربردی و شیک هستند بطوریکه تمام اعضای خانواده برای مدت های طولانی در آن جمع می شوند. کافی است این فضا را با یک میز ناهارخوری شیک ترکیب کنید تا حتی مهمانی های آخر هفته و تعطیلات عید را نیز در این مکان برگذار کنید. به همین خاطر است که می گویم دکوراسیون آشپزخانه باید در آن واحد هم زیبا باشد و هم کاربردی. برای بوجود آوردن چنین شرایطی بهترین کار نیز استفاده از قفسه های باز یا کابینت های قفسه بندی شده شیک و شیشه ای است.

قفسه بندی مناسب به شما اجازه می دهد فضای بیشتری برای نگهداری لوازم خود ایجاد کرده و در طرف مقابل دکوراسیون آشپزخانه خود را مرتب تر و زیباتر نشان دهید. این کار نیازمند صرف هزینه یا وقت زیاد نیست، شکل های زیر طرح هایی را نشان می دهد که در عین کارامد بودن، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه نیز می شوند. چنین طرح هایی برای همگان سودمند واقع خواهد شد حتی برای آنهایی که میلی به استفاده از شلف یا قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه خود ندارند. برای آشنایی بیشتر با طرح ها لطفا تا پایان همراه ما باشید.

 

کابینت آشپزخانه

قفسه بندی کابینت های آشپزخانه به همان میزان که در مورد زیبایی ظاهری دکوراسیون است برای کارایی و دلباز نشان دادن فضا نیز بسیار موثر عمل خواهد کرد. اما از آنجایی که در آستانه سال نو هستیم بهتر است در کنار قفسه بندی، رنگ های بیشتری را به دکوراسیون خود اضافه کنید تا از آن حالت همیشگی و یکنواختی نیز دربیاید. قفسه بندی فضای داخل و خارج کابینت ها در تمامی آشپزخانه ها کاربرد خواهد داشت، از آشپزخانه های مدرن مینیمال گرفته تا آشپزخانه های سنتی و قدیمی به راحتی می توانند از این تکینک استفاده کنند.

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

 

یکی از بهترین راه ها برای ترکیب کابینت های درب دار با کابینت های قفسه بندی شده بدون درب در آشپزخانه، نصب کردن آنها به صورت ردیفی در یک طبقه است. مثلا کابینت های ردیف پایین همگی درب دار معمولی خواهند بود و کابینت های قرار گرفته در ردیف بالای کابینت های قفسه بندی شده و بدون درب. معمولا بهترین رنگ برای چنین ترکیبی، خاکستری یا سفید است. وقتی رنگ کابینت ها و قفسه ها سفید یا خاکستری باشد، هر وسیله و ظرفی که بار رنگ متفاوت در آنها قرار بگیرد خود را به زیبایی نشان می دهد.

 

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

 

وقتی در مورد قفسه بندی کابینت ها صحبت می کنیم، هدف اولمان افزایش فضای ذخیره سازی و کارآمدی بیشتری آشپزخانه است. قفسه ها همیشه بهترین راه حل برای افزایش فضای قابل استفاده در آشپزخانه هستند. علاوه بر خود کابینت ها، کوچکترین فضاهای قرار گرفته در آشپزخانه را نیز می توانید به محلی برای ذخیره سازی تبدیل کنید، کنج آشپزخانه یا فضای بین کابینت، مکانی عالی برای نصب کردن شلف و قفسه های آماده و باز هستند. خوبی قفسه های باز این است که علاوه بر فضای داخل کابینت ها، در هر جای دیگری نیز قابل نصب هستند. شکل های زیر تعدادی زیباترین مدل های قفسه کابینتی و شلف های باز آشپزخانه را نشان می دهد.

 

کابینت آشپزخانه

منبع: اتاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *